Oral-b elektrikli diş fırçası nasıl seçilir ?

Elektrikli diş fırçaları diş sağlığı konusunda sıklıkla bahsi geçen ürünler arasında gelmektedir. Bir çok markanın bunu fark etmesiyle elektrikli fırça pazarında büyüme meydana gelmektedir. Ancak piyasadaki elektrikli diş fırçaları arasında Oral B markası diş fırçası konusundaki uzmanlığını kanıtlamayı başarmıştır. Kullanıcıların sorduğu en temel soru “neden Oral B elektrikli diş fırçasını seçmeliyiz?” olacaktır. Oral B kullanıcılarının diş sağlığı için pek çok avantaj sunmaktadır. Bunun dışında sorulan diğer bir sorunun da “Diş yapısına özel Oral B modeli diş fırçası nasıl seçilir?” olacağı şüphesizdir.         

Oral B Diş Fırçası Avantajları


Güvenilir diş hekimlerinin ilk tercihi olan elektrikli diş fırçası Oral B, eşsiz kalitesi, uzun ömürlü performansıyla bilinmektedir. Dişlerin beyazlığını koruyarak, ağız içerisinde bakteri ve mikrop oluşmasını önledikleri gözlemlenmiştir. İdeal diş sağlığı için diş taşları ile mücadele vermektedir.


Oral B‘nin diğer elektrikli fırçaların aksine pek çok diş sorununa karşı savaştığı ve dişlerin daha sağlıklı kalmasına yardım ettiği gözlemlenmiştir. Oral B diş çürüğü ve ağız kokusu sorunlarını giderebilir. Yumuşak dokusuyla hassas diş etine sahip olan kullanıcıların rahatlıkla kullanabileceği diş fırçası olmayı başarmıştır. Oral B’nin yapabildikleri bununla da sınırlı kalmamaktadır: Diş sararmalarıyla başa çıktığı gibi, kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bunun en basit kanıtı olarak küçük yaştaki bireyler ve yaşlı insanların dahi rahat bir kullanım imkanı bulabilmesi gösterilebilir. Kullanıcının dişlerini sert şekilde fırçalamasına izin vermeyen Oral B, yuvarlak fırçasıyla dairesel dönme hareketleri yaparak dişleri temizlemektedir. (Uzman hekimler Oral B markasını diğer markalardan daha çok tercih etmekte ve önermektedir.)


Oral B Modeli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Oral B elektrikli diş fırçası modelleri arasından uygun bir modeli seçmek, diş fırçasından alınan verimi arttıracaktır. Genel seçim kriterleri şunlardır:


•  Diş fırçasının bağımsızlığı: Oral B şarj edilebilir pil ve şarj edilebilir batarya seçenekleri bulundurmaktadır. Şarj edilebilir batarya seçeneği daha kullanışlıdır. %100 şarj edildikten sonra 1-2 gün etkin şekilde kullanılabilmektedir. Şarj edilebilir bataryası sayesinde özellikle sık seyahat eden kullanıcıların diş sağlığı konusunda yardımına koşmaktadır.


Fırçalardaki kılların tipi: Elektrikli fırçaların en büyük avantajlarından birisi de fırça kıllarının verdiği yumuşaklık hissidir. Kılların yumuşaklık oranı da seçim kriteri bazında değerlendirilebilecek niteliklerden birisidir. Diş eti hassasiyetine ve tercihe bağlı olarak uygun yumuşaklığı veren elektrikli diş fırçasını seçmek gerekir. Bir fırçanın kılları çok açılı ise daha kaliteli ve iyi bir diş temizleme imkanı vereceği aşikardır. 

Fırça başlığının modeli:  Elektrikli diş fırçası modelleri çeşitli markalar arasında değişiklikler gösterebildiği gibi aynı markanın farklı versiyonlarına sahip modellerine rastlanabilir. Elektrikli diş fırçası modellerinin en ayırt edici özelliği fırça başlığının şekliyle alakalıdır. Oral B, fırça modellerinde yuvarlak hatları tercih etmektedir. Etkin diş temizliği için ağız içerisinde ulaşılması zor yerlere dahi kolaylıkla ulaşabilmektedir. Bu noktada fırça başlığının şekli kadar büyüklüğü de önem kazanmaktadır. Fırça başlığı ne kadar küçük olursa, Oral B fırçası ağız içerisinde uzak bölgelere ulaşabilme imkanı bulacaktır.

 • Çeşitli çalışma modları: Oral B’nin diş fırçası modelleri çeşitli modlar ile zenginleştirilmiş olabilir. Çalışma modları, her fırça modelinde farklılık gösterebilir.


Zamanlayıcı ve basınç sensörleri: Diş fırçalarken oldukça yardımcı iki sensör bulunmaktadır. Bunlar zamanlayıcı ve basınç sensörü olarak adlandırılır. Zamanlayıcı sensörü, fırçalanan bölgenin temizlendiğini, başka kısımlara odaklanılması gerektiğini bildirir. Basınç sensörü, fırçalanan bölgeye gereğinden fazla bastırıldığı veya güç uygulandığı zaman uyarır.

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *